Září 2016

PŘIPOMÍNÁM

28. září 2016 v 17:49 Informace
Ve středu na hodině čtení potřebujeme JEN pracovní sešit VÍŠ, CO ČTEŠ?

Ve čtvrtek máme jen jednu hodinu ČJ - tedy gramatiku, a to pracujeme s učebnicí ČJ.

PROTO VŽDY VE STŘEDU A VE ČTVRTEK NEMUSÍ DĚTI NOSIT DO ŠKOLY ČÍTANKU.

CHYTÁME MOTÝLKY

27. září 2016 v 17:56 Informace
Během celého vyučování chytáme barevné motýlky za různé aktivity, za výbornou práci nebo práci navíc, nadprůměrné znalosti, za snahu, dobrovolné DÚ...


Jakmile děti nasbírají pět motýlků dané barvy, vymění si je za pochvalu nebo za jedničku do ŽK. Motýlky si ukládají do igelitových pytlíčků se zipem a mají je v penálu.

 • červení motýlci - ČJ
 • modří motýlci - M
 • zelení motýlci - PRV
 • žlutí motýlci - pomoc učitelce, ochota, plnění služby...

O motýlky však mohou přijít - ztráta, zapomenutí úkolu, opakovaná nekázeň atd.

MOTÝLKOVÝ TÝDEN

25. září 2016 v 23:59 Informace
Protože jsme třída motýlků, celý tento týden jsme se zaměřili právě na motýly. O motýlech jsme četli, psali, počítali jsme s nimi, v prvouce jsme zjistili, jak a z čeho se vyvíjí. Motýly jsme kreslili, vybarvovali, naučili jsme se o nich i písničku. Každý měl svůj Motýlkový pracovní sešit a ten nás provázel každým dnem.
Ve středu jsme uspořádali i malou módní přehlídku motýlkového oblečení a doplňků.
V pátek jsme náš motýlkový týden ukončili exkurzí. A kam jinam, než do Motýlího domu v Žirovicích. Nejprve nám paní Dagmar Macková o motýlech vyprávěla. Byla velmi mile překvapená a děti moc chválila za to, kolik toho věděly. Následovala velmi očekávaná prohlídka skleníku s tropickými motýly. Nadšení dětí bylo veliké, motýli si sedali nejen na rostliny, ale i na děti. A následný nákup suvenýrů nebral konce... Exkurzi jsme si dokonale užili!
Musím děti velmi pochválit. Všichni byli po celou dobu moc hodní. Nejen v Žírovicích, ale i v autobusu. Proto si zaslouží pochvalu Usmívající se.


NAŠE PRÁZDNINOVÉ ČTENÍ

25. září 2016 v 23:24 Informace
Během prázdnin měly děti za úkol číst - přečíst si nějakou knihu dle vlastního výběru. Někdo přečetl jednu, jiný i více knih. Minulý týden si děti knížky přinesly do školy.
Nejprve každý svou knihu ukázal spolužákům, a pak nám o ní něco pověděl. Třeba jak se mu líbila, zda by ji doporučil k přečtení i ostatním dětem, nebo nám vyprávěl nejhezčí a nejzajímavější kapitolu. Někteří se tak rozpovídali, že nám málem hodina nestačila.
Nakonec jsme si z těchto knížek udělali ve třídě výstavku.
Chválím všechny, kteří o prázdninách četli Mrkající!


V PONDĚLÍ 26. 9.

19. září 2016 v 15:41
se na Vás těším na třídní schůzce. Začátek je v 18:00 hod.
Budu vybírat příspěvek na SRPŠ, přineste, prosím, 250,- Kč (dvojčata 250 + 125).
Děkuji. Usmívající se

Porada třídních důvěrníků je pravděpodobně od 17:30 hod.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2016

19. září 2016 v 7:30 Informace
pořádaná Mensou ČR je opět tady. Soutěž je určena dětem a mládeži z celé ČR. Jejím cílem je jen a pouze vyzkoušet si svou logiku. Tedy logiku dětí. V roce 2015 se do soutěže zaregistrovalo 58 265 žáků a studentů z 2 909 škol z celé ČR.

Letos je pro nás aktuální kategorie A: tj. žáci 1. stupně ZŠ (2. - 5. třída)

Každý se nejprve musí registrovat na www.logickaolympiada.cz.
Pouze pod svým emailem, který slouží jako přihlašovací jméno, pak online vyplní test základního kola. Letos probíhá registrace od 1. srpna do 30. září 2016. S ní musíte dětem pomoci, protože je potřeba, abyste jako rodiče souhlasili se zpracováním osobních údajů dětí - jen pro účely této soutěže.

Základní kolo pro naši kategorii A proběhne 1. - 7. října 2016. Kterýkoli tento den zasednete s vaším dítkem k počítači a na stránkách logické olympiády spustíte test. Kdo to zkoušel už loni, tak ví, že je online - tudíž se můžete připojit doma, v knihovně, u babičky, ve škole... zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu. Samozřejmě se ovládnete a pokusíte se dětem neradit Mrkající. Potom dostanete e-mail s umístěním vašeho dítěte v kraji a republice.
Tak, zájemci, šup na to. Doporučuji vyzkoušetUsmívající se!

TAKHLE TO U NÁS VE TŘÍDĚ VYPADÁ,

13. září 2016 v 20:00 Informace
když si o velké přestávce prostřeme na lavici a vyndáme si svačinky. Samé mňamky. Najíme se a napijeme, odpočineme si u pohádky a můžeme pokračovat....Mrkající.

POZNÁVÁME DRAVCE

13. září 2016 v 19:45 Informace
Během včerejší akce jsme měli možnost vidět např. tyto dravce:
 • výra velkého
 • raroha velkého
 • dřemlíka tundrového
 • sokola loveckého
 • karančo jižní
 • puštíka obecného
 • sokola stěhovavého
 • sovu pálenou
 • raroha jižního
 • jestřába lesního
 • orla skalního
 • supa krahujového
 • výrečka, sýčka, kalouse, krahujce, káně, poštolku, ostříže, luňáka a další.
Děti byly nadšené. Nejvíce se jim líbilo přelétávání dravců těsně nad našimi hlavami.
.

V PONDĚLÍ 12. 9.

9. září 2016 v 19:55 Informace

se budeme učit jen 1. hodinu - ČJ. Děti si přinesou pracovní sešit na ČJ, penál, úkolníček, svačinu a přezůvky. Pokud najdete v aktovce učebnici na ČJ, nechte ji v pondělí doma. Pokud v aktovce není, nehledejte ji. Je ve škole v lavici. Potřebovat ji stejně budeme až v úterý...

Po 1. hodině se nasvačíme a půjdeme se podívat na ukázku dravých ptáků. Program bude trvat od 10:00 do 11:25 hod. Předpokládaný návrat z Úšovic do školy je okolo 12. hodiny. Paní vychovatelky si převezmou družinové děti, ostatní půjdou na oběd nebo domů.
-------------------------------------------------------------------------------------
 • objednávky knížek z podzimních katalogů mohou děti nosit do 16. 9.


SBĚR VÍČEK POKRAČUJE

9. září 2016 v 18:47 Informace
Naše škola sbírá víčka pro Vašíčka. Byl opět odstartován sběr víček. Děkujeme každému, kdo je zanese před třídu 5.D - k p. učitelce Kučerové

DNES CHVÁLÍM

8. září 2016 v 18:26 Informace
všechny děti - nikdo nezapomněl obalit pracovní sešit Osobní bezpečí. Dokonce jsem při dnešní velké kontrole kufříků a dalších věcí zjistila, že 6 dětí má své pomůcky úplně v pořádku Mrkající. Tak super, jen tak dál!

Fotky z 1. září

7. září 2016 v 19:55 Informace

Omlouvám se za datum na fotkách Zamračený. Chybička se vloudila.ČESKÝ JAZYK - ČTENÍ

7. září 2016 v 18:24 Informace
Ve 2. třídě máme opět 9 hodin ČJ, tzn., že v některé dny jsou češtiny dvě, ve ČT je hodina jedna - viz rozvrh zde. V PO, ÚT, ST a si tedy děti budou nosit učebnici na ČESKÝ JAZYK i ČÍTANKU, ve ČT jen ČESKÝ JAZYK. ČÍTANKU si proto děti NECHAJÍ DOMA.


ZAPOMÍNÁNÍ

7. září 2016 v 10:38 Informace
 • v žákovské knížce dnes opět někomu chybí podpis rodičů na str. 19 nebo u třídní schůzky. Podepište.
 • některé děti ještě nemají ve škole fólii na psaní tužkou - doma si ji vloží do učebnice na ČJ a tam ji budou mít. Dnes už jsme na ni psali. Doma si ji pak musí vždy vygumovat (šikuldové to zvládnou po hodině během přestávky Mrkající) aby ji měli připravenou na druhý den. Během výuky se gumováním zdržovat nemůžeme....Zamračený. Tady prosím o spolupráci rodiče, než si děti zvyknou...
 • někdo ještě nepřinesl barevné papíry, toaletní papír, kartičky ZP,..... prostě stále někomu něco chybí, dokonce se už ztratily učebnice......Překvapený
ZNOVU PROSÍM RODIČE, ABY DOHLÉDLI NA DOMÁCÍ PŘÍPRAVU AKTOVKY, ZKONTROLOVALI SEZNAM VĚCÍ DO 2. TŘÍDY, AŤ DĚTI MAJÍ VŠE. SAMOZŘEJMOSTÍ JE DENNÍ KONTROLA PENÁLU A ÚKOLNÍČKU.
VŠEM, KTEŘÍ TAK ČINÍ, MOC DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI Usmívající se

POZOR, ZMĚNA OPROTI LOŇSKÉMU ROKU

6. září 2016 v 13:12 Informace
DOMÁCÍ ÚKOLY a TÝDENNÍ PŘEHLED UČIVA si otevírejte rovnou v příslušné rubrice v levém sloupečku. Stejně jako je to v případě jídelníčku (= ŠKOLNÍ JÍDELNA) atd.
V rubrice PROCVIČOVÁNÍ najdete odkazy na opakování učiva 1. a 2. třídy.

Středa - 7. 9.

6. září 2016 v 12:15 Informace
Žákovská knížka:
 • podepište, prosím, str. 19 + informaci o třídní schůzce (zadní část ŽK)
 • při včerejší kontrole jsem zjistila, že někteří rodiče se v ŽK zapomněli podepsat na str. 1 nebo 21. Také jste někteří zapomněli označit souhlas s uveřejňováním fotografií....atd. Doplňte a podepište. Děkuji.

AKTUALIZOVANÉ TERMÍNY

5. září 2016 v 22:08 Informace
TŘÍDNÍCH SCHŮZEK A KONZULTAČNÍCH HODIN pro letošní školní rok 2016/2017 najdete v rubrice ORGANIZACE.

Úterý - 6. září

5. září 2016 v 12:15 Informace
 • od úterka se začínáme učit podle rozvrhu. Ten najdete v rubrice ORGANIZACE. Rozvrh si děti dnes napsaly do ŽK, ale protože ty jsem si do zítřka ponechala u sebe, rozvrh na zítřek mají napsaný v úkolníčku. Končit budeme ve 12:35 hod.
 • posílám katalogy KMČ Albatros a Knižního klubu Fragment. V případě zájmu přinesou děti podepsaný objednávkový list. Albatros letos vydává Pravidla českého pravopisu + CD. Tak pokud doma žádnou knihu s pravidly nemáte, doporučuji. Letos s pravopisem začínáme a příští rok jako když ji najdete...Usmívající se

Objednávky knih má na starost p. učitelka Pirošíková, objednávkové lístky jí předám. Penízky jí ale pošlete až poté, co děti přinesou objednané knihy domů.

 • do pátku prosím pošlete 50,- Kč na dravce
 • dětem jsem dnes předala klíčky od šatních skříněk
 • dnes ještě neměly některé děti obalené učebnice. Prosím, OBALTE!!
 • někteří rodiče mi zapomněli v úkolníčku označit, zda mají/nemají zájem o fotografování svého dítka (soubor Vánoce). Prosím, doplňte.
 • do penálu si děti vloží kartičky s čísly 0 - 10. Pokud je nemáte, nebo jsou poškozené, lze zakoupit např. v papírnictví na Chebské u zastávky (Mají je tam za 10,- Kč)
 • kdo ještě neposlal, prosím, pošlete ke kontrole kartičku ZP. Děkuji

NOVÝ JÍDELNÍČEK

5. září 2016 v 7:32 Informace
najdete vždy v rubrice ŠKOLNÍ JÍDELNA.