Červen 2016

Příští týden

24. června 2016 v 12:36 Informace
27. - 29. 6. budeme končit v 10:45 hod.
Družinové děti si přebere p. vychovatelka. Ti, kteří se stravují ve školní jídelně nebudou čekat, oběd bude vydáván dříve.

PO - děti si přinesou penál a podepsaný úkolníček. Dostanou učebnice do 2. třídy, odnesou si domů ručník. Odevzdají klíček od skříňky. Ven - podle počasí.

ÚT + STŘ - 1. - 2. hodina ve škole (penál, notýsek) + děti si mohou přinést deskové hry, puzzle atd. Ven - uvidíme podle počasí.

ČT - budeme končit po 1. hodině - v 8:45 hod.
Bude pouze ranní družina - před vyučováním. Odpolední družina už nebude.

VYCHÁZKA DO LESA

14. června 2016 v 19:30 Informace


PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

7. června 2016 v 22:22 Informace
V úterý 7. 6. dopoledne byli prvňáčci v budově městské knihovny slavnostně pasováni na čtenáře.
Přivítala nás paní knihovnice v doprovodu dvou princezen. Nejdříve však děti musely splnit úkoly. Nejdůležitější a nejočekávanější čtenářská dovednost spočívala v přečtení krátkého úryvku z knihy Jiřího Žáčka Malý čtenář. Následně se každý podepsal psacím písmem do pamětní listiny. Všechny děti zvládly oba úkoly na výbornou a paní knihovnice je pochválila za velmi pěkné čtení. Poté všichni společně přečetli slavnostní slib a prvňáci slíbili, že budou mít knihy rádi a budou se o ně dobře starat. Na závěr byli princeznami slavnostně pasováni na čtenáře. Za odměnu dostali čtenářský průkaz do knihovny na jeden rok zdarma, pamětní list, záložku a knížku.

Za pěknou akci děkuji paní knihovnici, která vede dětské oddělení a všem malým čtenářům přeji krásné chvíle nad knihami. Mohu slíbit, že tato návštěva knihovny určitě nebyla poslední. Proto všechny rodiče moc prosím, aby dětem podepsaly přihlášky a příležitostně si došli do knihovny vyzvednout čtenářské průkazky.
Děkuji.


více fotografií zde

Pracovní sešity na příští školní rok

5. června 2016 v 18:47 Informace
Blíží se konec školního roku a já jsem objednala tyto pracovní sešity do 2. třídy:
Český jazyk (2 díly) - nakladatelství Alter - 2 x 41 Kč
Pravopisné pětiminutovky - nakladatelství Alter - 23 Kč
Psaní a mluvnická cv. - 2 písanky - nakladatelství Alter - 2 x 15 Kč
Víš, co čteš (čtení s porozuměním) - nakladatelství Portál - 107 Kč
Matematika 4B - nakladatelství Alter - 43 Kč
Matematika 5 - nakladatelství Alter - 53 Kč
Matematika 6 - nakladatelství Alter - 53 Kč
Matematika 7 - nakladatelství Alter - 53 Kč
Matematické pětimin. (sloupečky příkladů) - nakl. Alter - 30 Kč
Hravá prvouka - nakladatelství Taktik - 80 Kč
Celkem je to 554 Kč
PS vám mohu ukázat na naší poslední třídní schůzce 13. 6.
Ve 2. třídě budeme pokračovat v sešitech na ČJ a MA, dokončíme Moje počítání 3 a mám již zakoupené úkolníčky.
Druháčkům bych ráda koupila jednotné sešity na MA a ČJ.
Proto bych celkovou cenu zaokrouhlila na 600 Kč . Peníze vybírám hned. Pokud někdo potřebuje, může rozdělit a poslat 300 Kč a dalších 300 Kč nejpozději do 24. 6.

Děkuji.

Pozn.: Některé děti byly nemocné a nejely na školní výlet, který měly zaplacený. Proto navrhuji převést tyto peníze na pomůcky a do celkové sumy doplatí už jen 380 Kč.

Náš mokrý výlet do plzeňské ZOO

5. června 2016 v 18:26 Informace
Na svůj první školní výlet se někteří prvňáčkové tak těšili, že ani dospat nemohli. Jenže ráno jsme se všichni probudili do deštivého dne… Tak jsme se vybavili nepromokavými bundami, pláštěnkami, deštníky, ale i dobrou náladou. V ZOO jsme sice občas kličkovali mezi loužemi, ale chtěli jsme zvířátka co nejlépe vidět. Někteří vyndali mobily a fotili. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, třeba i to, jak se zvířátka jmenují. Některá nás svým křikem pěkně vyděsila. Snědli jsme dobrůtky, které nám s sebou připravily maminky, a kdo měl penízky, koupil si plyšové zvířátko a jiné drobnosti nebo něco dobrého na zoubek. A jako opičky jsme si na závěr prošli překážkovou dráhu.
Dopoledne v ZOO, i přes nepřízeň počasí rychle uteklo, ale důležité je to, že jsme si ho velmi pěkně užili.
A ještě něco, všechny děti musím pochválit za pěkné chováníUsmívající se


více fotek najdete zde

Tak to jsme my

3. června 2016 v 21:19 Informace

Projektový den - Mariánské Lázně - moje krásné město

3. června 2016 v 20:30 Informace
V pátek 27. 5. jsme se vydali na procházku nádherně rozkvetlými Mariánskými Lázněmi. Naším cílem byla kolonáda a zpívající fontána. Ta se nám předvedla v plné kráse za doprovodu nádherné skladby Nabucco od Giuseppe Verdiho. Potom jsme si prošli celou kolonádu a jako správní lázeňští hosté jsme si pochutnali na oplatkách a ochutnali jsme pár pramenů.
Na zpáteční cestě jsme si chtěli prohlédnout i jiná krásná a zajímavá místa, ale déšť nás zahnal do školy. Všichni své dojmy a zážitky přenesli na papír a nakreslili moc pěkné obrázky. Děti byly hodné a bylo to super
Usmívající sevíce fotek najdete zde